Vybíráme šaty na formální večerní / zahradní svatbu

Byla jste pozvaná jako host na svatbu a hned Vám problesklo hlavou, že nemáme v čem jít a navíc ani nevíte, jaké šaty zvolit? Právě pro Vás je určen tento článek, ve kterém si přiblížíme základní specifika různých svateb a doporučíme, v jakých šatech na svatbu vyrazit.

Důležité je vědět, o jaký typ svatby jde a kde se koná

Než začnete na přemýšlením co na sebe, je třeba si uvědomit, že svatba je opravdu velkým krokem v životě člověka a jedná se o událost určitého společenského významu, čemuž by mělo mimo jiné odpovídat i oblečení nejen samotných svatebčanů, ale i hostů. Ačkoliv lze obecně říci, že venkovní svatba na zahradě, pláži, v parku apod. není tolik formální, pořád je nutno držet určitý dress code s přihlédnutím k tomu, že se účastníte společenské události. Pokud nevíte, kde se bude svatba konat, nebo jakého bude ražení, pak zkuste nahlédnout do pozvánky- často se na ní píše, kde a v jakých hodinách se bude konat jak svatba, tak i svatební hostina. Pokud na pozvánce toto uvedeno není, pak je vhodné se zeptat přímo nevěsty, pokud je to Vaše kamarádka, nebo někoho z lidí, kteří jsou nevěstě i Vám blízcí. Stejně tak se můžete zeptat a známých v čem na svatbu půjdou a dle toho alespoň částečně přizpůsobit výběr šatů.

Šaty na svatbu by neměly být příliš výrazné, nebo pobuřující

Pokud se bude jednat o venkovní svatbu, které jsou dnes především v hlavní svatební sezóně poměrně časté (přibližně se jedná o květen až srpen), pak můžete vyrazit s klidem v koktejlových šatech ke kolenům, nebo mírně nad kolena, případně v kratších společenských šatech s volnou sukní apod. Měla byste se vyhnout příliš krátkým a upnutým minišatům stejně jako velmi výrazným barvám jako jsou zářivá červená, oranžová, nebo růžová (bledší růžová, nebo starorůžová jsou naprosto v pořádku). Na formálnější večerní svatbu, případně svatbu na zámku a podobných místech byste měla mít šaty spíše tmavší, elegantní barvy s délkou pod kolena, nebo až ke kotníkům. Zapovězeny jsou bílá (je určena pouze nevěstě) a vhodnou variantou není ani černá.

Novinky