Jsem pozvaná jako host na svatbu. Jaké vybrat šaty?

Dostala jste pozvánku na svatbu a už se nemůžete dočkat, až tento krásný den strávíte se svou kamarádkou, která se vdává, ale zjistila jste, že nemáte ve skříni žádné vhodné šaty, které byste si mohla vzít pro tuto příležitost na sebe a navíc si ani nejste jistá, jaké šaty budou na svatbu vhodné? Pak se Vám pokusíme poradit v tomto článku.

Výběr šatů obecně

Pokud nemáte s výběrem společenských šatů příliš zkušeností, pak je dobré mít na vědomí několik základních rad, kterými je vhodné se řídit, ať už vybíráte model na svatbu, do práce, nebo jen tak na denní nošení. Před jejich nákupem je vhodné uvědomit si Vaše přednosti, stejně jako nedostatky. Od šatů budete samozřejmě chtít, aby Vaše přednosti zvýraznily a nedostatky naopak zakryly. Pokud máte například výraznější poprsí, ale také nějaké to kilo navíc v oblasti podbřišku a stehen, je vhodné volit např. skater střih s upnutější horní částí a volnou sukní, který zvýrazní Vaše vnady, ale rovněž skryje nedokonalosti ve spodní oblasti Vaší postavy. Obecně byste měla usilovat o to, aby Vaše postava připomínala obrysy přesýpacích hodin, čehož lze dosáhnout tím, že některé tělesné partie zvýrazníte a jiné zase potlačíte. Při výběru šatů dávejte rovněž pozor na to, který odstín materiálu ladí s Vaší pokožkou, a u kterého je to naopak.

Jaké společenské šaty volit konkrétně na svatbu

Před samotným výběrem šatů na svatbu je vhodné si ujasnit, kdy a kde se bude daná událost konat. Pro svatby v zimě a ve večerních hodinách obecně platí přísnější a formálnější dress code, takže jsou vhodné tmavší barvy a spíše dlouhé společenské róby. Pokud se svatba koná na jaře, nebo v létě a navíc ještě venku, pak můžete beze strachu vynést i barevnější a kratší šaty, avšak mějte na paměti, že jde o velmi významný den, takže by šaty měly splňovat určitou míru elegance. Elastické minišaty proto nechte doma a zvolte raději koktejlky s délkou několik cm nad, nebo pod kolena, případně krátké společenské šaty s volnou sukní- takových modelů šatů najdete jak v obchodech, nebo např. u nás na A-pradlo.cz mnoho druhů, takže si určitě vyberete takové, které budou sedět právě Vám. Nezapomeňte také na fakt, že bílá barva je pro Vás zapovězená- ta je vyhrazena pouze pro nevěstu.

 

 

Novinky